SMN SZKOŁA MUZYCZNA

szkola-muzycznaNasza Szkoła Muzyczna to miejsce dla osób które chcą nauczyć się grać muzykę. Przede wszystkim nowoczesną muzykę.

To miejsce dla pasjonatów nowoczesnych gatunków muzycznych jednocześnie szanujących tradycję i rozumiejących fundament muzyczny dawnych gatunków. Czerpiemy z muzyki klasycznej i jazzu najważniejsze rzeczy dla warsztatu i swobody muzycznego wyrażania się. Wszystko to wsadzamy w nowoczesne gatunki muzyczne.

Stworzyliśmy autorski program nauczania muzyki nowoczesnej. Jest wyjątkowy pośród ofert szkół muzycznych. Dzięki niemu, rozwiniemy Twoją muzyczną pasję nie ograniczając Cię tylko wyłącznie do muzyki klasycznej lub jazzowej.

Dla nas polifonia Bacha jest równie ważna, co riffy Rage Against The Machine, a syntetyczny bas Skrillex’a równie inspirujący, co jazzowe progresje Bill’a Evans’a.

PROGRAM NAUCZANIA

Uczymy: śpiewu, growlingu i screamu, gry na syntezatorach i nowoczesnych instrumentach elektronicznych, instrumentach klawiszowych, fortepianie, gitarze, gitarze basowej, ukulele, perkusji, trąbce, puzonie, saksofonie, DJ’ingu i scratch’u.

Muzyka cieszy najbardziej gdy jest tworzona wspólnie dlatego bardzo istotne są dla nas zajęcia zespołów muzycznych. W ramach tych zajęć uczniowie i nauczyciele wspólnie opracowują covery i autorskie kompozycje. Pod koniec roku szkolnego i w jego połowie organizujemy koncerty, nasze muzyczne święta. Podczas koncertów uczniowie i nauczyciele prezentują wspólnie przygotowane utwory.

W trakcie nauki w SMN Szkole Muzycznej zdobędziesz również wiedzę potrzebną każdemu nowoczesnemu muzykowi. Ta wiedza to szybka komunikacja z innymi muzykami i fundament dla rozwoju umiejętności grania i śpiewania. Szybki słuch muzyczny, podstawy produkcji muzycznej i homerecordingu oraz współczesna harmonia.

NAUCZYCIELE I PRZESTRZEŃ KREATYWNA

Umiejętności śpiewu i gry na nowoczesnych instrumentach zdobędziesz pod okiem wybitnych artystów muzyków. Wszyscy są doświadczonymi pedagogami a wykształcenie zdobywali na elitarnych wydziałach Akademii Muzycznych. Nasi nauczyciele zagrali tysiące koncertów na całym świecie i uczestniczyli w setkach sesji nagrań.

Każdy uczeń SMN Szkoły Muzycznej ma prawo korzystać z przestrzeni kreatywnej SMN czyli pracowni muzycznych, stanowisk produkcji muzycznej i studiów nagrań, poza godzinami zajęć całkowicie za darmo!

Jako jedyni posiadamy taką bazę dydaktyczno-treningową w ścisłym centrum Wrocławia. Ucząc się w naszej szkole możesz realizować własne muzyczne marzenia bez konieczności wynajmowania lub kupna drogiego sprzętu. Oferujemy również instrumenty do ćwiczenia.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ I REKRUTACJA

Program nauczania w SMN Szkole Muzycznej realizujemy w trakcie nauki podzielonej na 5 poziomów. Co za tym idzie nauka na każdym z nich trwa rok. Każdy rok kończy się egzaminem kwalifikującym na wyższy poziom. Podczas zapisywania się do SMN Szkoły Muzycznej wypełniasz test rekrutacyjny, który pozwoli określić obecny zakres Twojej wiedzy. Dzięki temu przydzielimy Cię do odpowiedniego programowo poziomu. Nasz autorski program nauczania pozwala znaleźć odpowiednie miejsce dla każdego ucznia. Zarówno po I stopniu szkoły muzycznej jak i na początku swojej muzycznej przygody.

Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku według planu zajęć. W skali miesiąca każdy uczeń ma cztery godziny zegarowe zajęć z przedmiotu głównego. Zajęcia zespołu i/lub chóru to 4 godziny lekcyjne natomiast zajęcia grupowe to 12 godzin lekcyjnych.

Przedmioty zajęć grupowych to: kształcenie słuchu, czytanie nut głosem, homerecording, zasady muzyki, harmonia współczesna, historia muzyki nowoczesnej.

Umożliwiamy również naukę na dwóch przedmiotach głównych (instrumentach i/lub śpiewie). W przypadku zainteresowania taką ofertą prosimy o kontakt z sekretariatem SMN.

OPŁATY

Ze względu na obecne warunki promocyjne rok nauki w SMN Szkole Muzycznej kosztuje tylko 5388 zł. Co więcej w przypadku płatności z góry przyznajemy dodatkowo rabat w wysokości 10% (-538,80 zł) pod warunkiem, że płatność będzie dokonana do 5-tego dnia miesiąca, w którym rozpoczyna się nauka. W chwili obecnej SMN umożliwia podzielenie płatności na 12 nieoprocentowanych rat o wysokości 449 zł każda. W tym przypadku każda rata jest płatna do 5-tego dnia każdego z kolejnych 12 miesięcy, począwszy od miesiąca, w którym rozpoczyna się nauka. Opłata rekrutacyjna wynosi 449 zł jednakże nie jest wliczana do opłaty za rok nauki. Co więcej opłata ta jest zwracana wszystkim kandydatom, którzy nie zakwalifikowali się do grona uczniów SMN.

Do SMN Szkoły Muzycznej przyjmujemy również słuchaczy z zagranicy. Szczegółowe warunki rekrutacji znajdują się w regulaminie rekrutacji, który ze względu na zagranicznych kandydatów, przygotowaliśmy również w języku angielskim i rosyjskim.

Uwaga! W każdym przypadku podczas zajęć grupowych uczymy tylko w języku polskim.

Inne szkoły