#SMNEVENTS: Relacja z Dni Otwartych SMN 1.12.2019

#SMNEVENTS: Grudniowa edycja Dni Otwartych SMN za nami!

Dni Otwarte SMN, czyli wydarzenie pełne darmowych warsztatów, wykładów i zajęć pokazowych Szkoły Muzyki Nowoczesnej przeszło do historii.

WSPÓLNE JAMMOWANIE

W samo południe wystartował Jam Room, który pod nadzorem Maćka Skowrona przyciągał odwiedzających. Sala Wykładowa nr 2 została po brzegi wypełniona nowoczesnymi instrumentami (m.in. Novation, Arturia). Do masy szkolnych syntezatorów i sekwencerów dotarł sprzęt prosto z djshop.pl i Audiotech.

NIE TYLKO WARSZTATY

Niedługo po 15:00 Wojtek Błachowiak zaczął opowiadać przybyłym o swoich metodach tworzenia muzyki w podróży. Podczas zajęć opowiadał przede wszystkim o tym, jak pozyskuje dźwięki w terenie i jak z tak nagranych sampli tworzy muzykę. Tym samym uświadomił nam, że inspiracje są dookoła nas: dosłownie i w przenośni.

W międzyczasie, w Live Room’ie zapanowała prawdziwa magia. Grupa wokalistów wraz z Magdą Pasierską ustawiła się w kręgu, wykonując serię ćwiczeń wokalnych. Fragmenty lekcji można było zobaczyć na naszym Instastories.

Trzecim nauczycielem, który w ramach Dni Otwartych dzielił się swoim doświadczeniem z uczestnikami, był Dominik Samborski. Po warsztacie długo odpowiadał na pytania, jeszcze bardziej zgłębiając tajniki swojej pracy związanej z miksem i masteringiem.

Tymczasem w Studio B, Vojto Monteur improwizował na gitarze stosując rozmaite efekty. Za to w Studio C Dj Endless prezentował techniki łączenia i miksowania trików na gramofonie, od chirpa i flare aż po zaawansowany beat-juggling. Kiedy Live Room opuścili wokaliści, przejął go Maciej „Duch” Duszyński. Wraz z uczestnikami zaczął od podpinania i mikrofonowania zespołu. Następnie wysterowali gain’y i odsłuchy muzykom. Dbali o brzmienie każdego z instrumentów solowo, jak i w kontekście całego zespołu. O 21:00 rozpoczął się koncert rapcorowej grupy The Gang Band, która po próbie była już gotowa na zwieńczenie wieczoru.

KIEDY POWTÓRKA?

W związku z licznymi pytaniami “czy będzie jeszcze możliwość wzięcia udziału w zajęciach pokazowych”, odpowiadamy: otóż tak! Dla Was wszystkich organizujemy drugi termin Dni Otwartych, 5.01.2020.

Na zakończenie możemy zdradzić, że line-up będzie prawdopodobnie dwa razy większy, więc bezsprzecznie warto zarezerwować sobie termin o wiele wcześniej. 🙂

Specjalne podziękowania dla Konsbud Audio, ProAUDIO-AVT, Audiotech i djshop.pl!

Leave your thought